Pozdravy zo školy v prírode Kľačno posielajú štvrtáci 👋😁
Foto: Z.Ivanovičová
Pozdravy zo školy v prírode Kľačno posielajú štvrtáci 👋😁
Foto: Z.Ivanovičová
Žiaci 7.B pod vedením p.učiteľa Labudu sa kreatívne predviedli na hodine techniky a vytvorili nádherné výrobky.
Foto: M.Labuda
Bryndzové halušky 🍛
Foto: S.Galádová
Kreativita žiakov z 5.B pod vedením p. učiteľky Maršálkovej sa ukázala v úžasnom nápise našej školy. Usilovnosť a pracovitosť žiakov trvala niekoľko týždňov - vymeriavanie, strihanie, lepenie, maľovanii. Výsledok stojí za to a je obdivuhodný 👏👏👍👍
Text a foto: S.Maršálková
Žiaci prvého ročníka sa 14. mája zúčastnili prírodovednej exkurzie - Žito v sýpke v Moravskom Lieskovom. V teréne sa praktickým spôsobom cez hru oboznamovali so životom bezstavovcov v našich záhradách a vodných biotopoch. Dozvedeli sa ako vzniká zemina a aký význam má kompostovanie. Počasie nám prialo ☀️
Text : L.Šedivá / Foto: L.Šedivá, K.Lubjáková
Foto: M.Moťovská
Dňa 12.5.2026 sa v KC Aktivity v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo speváckej sútaže Slávik Slovenska. Našu školu v 2. kategórii reprezentoval Tobias Beták zo 6.B. Získal krásne 3.miesto. 🥉Blahoželáme.👏👏
Text a foto: Z.Ivanovičová
Počas Týždňa duševného zdravia sme sa so žiakmi venovali aktivitám zameraným na prežívanie emócií a sebauvedomenie. Pomocou aktivity - Stromom pocitov, sa žiaci učili pomenovať svoje emócie a v rámci aktivity - Ruky si žiaci uvedomovali svoje myšlienky, pocity i to, čo im pomáha zvládať náročné situácie. Duševné zdravie je v školskom prostredí veľmi dôležité, pretože ovplyvňuje nielen učenie, ale aj vzťahy a celkovú pohodu žiakov. Vytváranie bezpečného priestoru na zdieľanie pocitov pomáha budovať dôveru, empatiu a lepšiu atmosféru v triedach.
Text: L.Čakanová / Foto: S.Maršálková, V. Chochlíková, M.Macková, L.Čakanová,
Plnené žemličky z lístkového cesta 🥯🥪a mliečno-ovocné kokteily 🥛🥤
Foto: S.Galádová
Tréneri a hráči BK AS Trenčín prišli v mesiaci apríl našim tretiakom a štvrtákom na hodinu telesnej výchovy ukázať ako by sa mohli na tréningoch učiť hrať basketbal a zároveň sa pri tom aj zabávať. Veríme, že aj takýto typ vyučovacej hodiny bude mladú generáciu motivovať k pohybu a zdravému životnému štýlu. Myslím, že žiaci mali z vyučovacej hodiny veľkú radosť. 🙂🏀
Text a foto: K.Coboriová a S.Aková-Zaťková
Žiaci triedy 2.C sa dňa 6. mája zúčastnili návštevy knižnice, ktorá pre nich predstavovala podnetné spojenie čítania a zážitkového učenia. Pani knihovníčka ich pútavým spôsobom oboznámila s príbehom z knihy Príbehy z lúk a mokradí, čím u detí rozvíjala čitateľskú gramotnosť, predstavivosť aj vzťah k prírode. Následne sa žiaci presunuli k tvorivej aktivite s využitím Ozobotov. Ich úlohou bolo navrhnúť a vytvoriť cestu vedúcu do cieľa, pričom rozvíjali logické uvažovanie, spoluprácu a kreativitu. Návšteva knižnice bola pre žiakov obohacujúcim zážitkom, ktorý prepojil literárne vnímanie s modernými technológiami.
Text a foto: M.Macková
Ku Dňu matiek deti v ŠKD pripravili roztomilé darčeky. 💝🌹💐
Foto: D.Sokolová
V stredu 6.5.2026 sme sa s radosťou zabavili, zasúťažili a zatancovali. Majáles v ŠKD nesmie chýbať 😁😁
Text a foto : Z.Grežďová, H.Padová
Dňa 5.5.2026 druháci navštívili Medolandiu v Dolnej Krupej pri Trnave. Je to zvláštne miesto, ktoré tvorí zážitkový areál, kde je včelárium a rozárium. A kvôli včielkam 🐝🐝, o ktorých sa učili na hodinách prvouky, tam vlastne išli. Pozreli si krátky film o ich živote, zoznámili sa s ich produktami ako peľ, vosk, propolis, jed a materská kašička. Ochutnali rôzne druhy medu 🍯🍯 - ten škoricový bol fakt super. Ďalej si vyrobili sviečku 🕯️🕯️z včelieho vosku, hľadali včeliu kráľovnú, objavili najväčšiu kvapku medu v Medovej veži, zahrali si zábavno-náučnú hru, prešli sa po včelárskom náučnom chodníku a absolvovali ešte ďalšie zaujímavé aktivity. Skrátka, z exkurzie si domov odnášali veľa pekných zážitkov, mnoho poznatkov i darčeky pre radosť.
Text: T.Vancová / Foto: T.Vancová, S.Maršálková, M.Macková, H.Ovesná
Dňa 29.4.2026 sa konalo okresné kolo v atletike chlapcov a dievčat na SŠŠ v Trenčíne za mostami. Športovci si zmerali sily v behoch, hodoch aj skokoch. Najviac sa z našej školy darilo Lukášovi Hromníkovi, ktorý obsadil 3.miesto 🥉vo vrhu guľou a najlepší zo všetkých bol Christián Lackovič v skoku do výšky, kde výkonom 160 cm obsadil 1.miesto 🥇 a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!!! 👏👏👏
Text a foto: K.Coboriová
Pri príležitosti Dňa učiteľov 31. marca 2026 primátor mesta Trenčín Richard Rybníček ocenil prácu učiteľov materských a základných škôl. Medzi oceneními učiteľmi bola aj naša kolegyňa, výborná pani učiteľka matematiky a geografie Liliana Kiššová.
Pani učiteľke ďakujeme za jej dlhoročnú prácu a gratulujeme a želáme jej veľa ďalších pracovných i súkromných úspechov.
Dňa 28.4 sa žiaci piateho ročníka vzdelávali netradičnou formou, zúčastnili sa Eko eventu "Odpad je poklad". Zážitkový program „Odpad je poklad“ má formou muzikálu motivovať deti aj dospelých k správnemu nakladaniu s odpadom. Počas podujatia vystúpila aj speváčka a ambasádorka muzikálu Miroslava Miškechová.
Foto: D.Mihoková
Prváci a druháci sa tešili z krásneho slnečného dňa na ihrisku Žihadielko v parku pod Juhom. Zabavili sa na preliezkach a vyskúšali si svoje svaly a zručnosti pri prekonávaní prekážok. Bolo skvelo.
Text a foto: S.Maršálková
Vo štvrtok 23.4. sa druháci z 2.A vybrali do prírody. Apríl je mesiac lesov, preto si to nasmerovali na Brezinu. V prvouke sa začíname učiť o rastlinách, preto po ceste hľadali tie, ktoré rastú na lúke a v lese. Keďže deň predtým mala naša Zem svoj sviatok, všímali si aj aktivity ľudí, ktoré našej planéte prospievajú, a ktoré jej naopak škodia. Nakoniec pomohli pozbierať odpadky, ktoré do prírody rozhodne nepatria.
Text a foto: T.Vancová
V mesiaci Apríl si deti v ŠKD pripomenuli Deň Zeme rôznymi aktivitami, ktorými by sme chceli upozorniť na dôležitosť ochrany životného prostredia. Na školský dvor nám pribudol hmyzí domček.V areáli školy deti vyzbierali odpadky a taktiež vyčistili lesík. 🙌👏🥰
Text a foto: L.Juríčková
Powered by aSc EduPage