Našim deviatakom želáme na stredných školách veľa úspechov !!!! 👍👍👍😍😍😍
Foto : M. Králová
Našim deviatakom želáme na stredných školách veľa úspechov !!!! 👍👍👍😍😍😍
Foto : M. Králová
Dňa 27.6. 2024 sa konalo "pasovanie prvákov". Kráľ Mudroslav pasoval žiakov 1.A a 1.B za rytierov.
Želáme našim prváčikom - už čoskoro druháčikom krásne prázdniny, ktoré si po náročnom roku zaslúžia a do ďalších rokov želáme veľa úspechov.
Foto : Z. Ivanovičová
Foto: p. učiteľky
Navštívili sme EkoCentrum Žito v sýpke v Moravskom Lieskovom a Mini farmu v Lubine.
Text a foto : V.Chochlíková
Dňa 25.6. sa triedy 2.A a 2.B vybrali na výlet do Bojnic. Pozreli si ZOO, lipu kráľa Mateja starú viac ako 700 rokov a okolie Bojnického zámku.
Text : M.Čudaiová ; Foto: M.Čudaiová, L.Fajerová
V utorok sa decká zo 4.A vybrali na výlet do hipocentra v Opatovciach,kde sa povozili na konikoch, pohrali sa s kačkami,sliepkami, mačičkou, psikmi, poopekali, no proste strávili jeden skvelý deň.
Text a foto: M.Čudaiová
Dňa 25.6.2024 sa konalo oceňovanie žiakov - Detská osobnosť mesta Trenčín.
Ocenení boli aj naši dvaja žiaci - Kristinka Strečanská za úspešnú reprezentáciu v nemeckom jazyku a Daniel Čahoj v športovej súťaži - atletika. Obom našim žiakom ďakujeme a gratulujeme 👏👏👏😍😍😍
Foto : M. Pipitová
V stredu 26.6. sa trojčlenné družstvo, zložené z troch šikovných štvrtákov z Bezručky - Mateja Macháča, Tobiho Betáka a Norka Lahučkého, zúčastnilo súťaže Vedomosti do hrsti, ktorú organizovalo CVČ Trenčín. Súťažili so štvrtákmi z iných trenčianskych základných škôl a podarilo sa im preukázať, že ich vedomosti z vlastivedy, prírodovedy, matematiky a slovenského jazyka, dopravnej výchovy i poznatky o našom meste Trenčín sú naozaj na výbornej úrovni. Získali 1.miesto! Spolu s nimi sa z ich úspechu tešili aj žiaci zo 4.B, ktorí tvorili ich fanklub, z celej sily ich povzbudzovali a odmeňovali ich správne odpovede búrlivým potleskom. Gratulujeme! 👏👏👏👏👍👍👍👍
Text + foto : T.Vancová
Deň na "Bezručke"
Krátke zhodnotenie: všetko sa podarilo ako malo, ďakujeme že ste tento slávnostný deň prišli osláviť s nami. Bolo Vás neúrekom a to nás najviac teší. Poďakovanie patrí všetkým zamestnancom, hosťom pomáhačom, podporovateľom a priateľom. Iba vďaka pomoci a podpore dobrých ľudí môžeme pre Vás zorganizovať niečo takéto. Aktivít bolo viac ako dosť a veríme, že si každý našiel niečo aj pre seba.
Naši šiestaci sa v pondelok 24.6. vybrali na plavbu loďou po Váhu. Z prístaviska pod novým železničným mostom sa loď Xénia vybrala najskôr k vodnej elektrárni a potom popod všetky mosty až k stavidlám pri časti Noviny. Počas plavby nám pán kapitán porozprával zaujímavosti o lodi, rieke, o vodných stavbách na nej aj popri nej. Výlet sa nám všetkým veľmi páčil. 😁🥰
Text : S. Vavríková / Foto: S.Vavríková, K.Jordánová, A.Kajan
V piatok 14.6.2024 sme si urobili deň v pyžame, posielame pozdravy a prajeme dobrú noc 😴
Foto : p.učiteľky + vychovávateľky
V pondelok na hodine anglického jazyka si žiaci 7., 8. a 9. ročníka s pani učiteľkou Jurzovou vyskúšali upiecť tradičné americké cookies. Niektoré cookies sa podarili menej, niektoré viac, ale všetky chutili výborne 🍪🍪🍪
Text a foto: M.Jurzová
V utorok 11.6.sa štvrtäci zúčastnili exkurzie do nášho hlavného mesta. Okrem krásneho výhľadu z hradu Devín sme si pozreli viaceré krásne miesta v historickom centre - Prezidentský palác, Dóm sv.Martina, Michalskú bránu, Divadlo P.O. Hviezdoslava.....
Text : M.Čudaiová / Foto : M.Čudaiová + S.Maršálková
Dňa 5.6. sme my, žiaci 2.A, navštívili Jazdecké rehabilitačné centrum Lesan v Opatovciach, ktoré vlastní mamička našej spoluziačky Agátky. Zahrali sme sa s domácimi zvieratkami, vozili sme sa na koníkoch, naučili sme sa čím sa kŕmia, ako ich správne očistiť. Agatkin ocko nám porozprával o včelách a prezreli sme si aj apidomček. Odniesli sme si veľa krásnych zážitkov.
Text a foto : Z. Ivanovičová + Foto: M.Macková
Žiaci 3.A a 3.B 4.6.2024 navštívili počas školského výletu Park miniatúr v Podolí a na lodi si prezreli v Piešťanoch vodnú nádrž Sľňava.Park miniatúr v Podolí je expozícia pod holým nebom, kde je umiestnených viac ako 90 modelov hradov, zámkov, kostolíkov. Objekty hradov, zámkov a kostolov sú vyhotovené v podobe z čias ich najväčšej slávy. Žiaci mali možnosť prezrieť si objekty. Tiež si od autora vypočuli históriu vzniku Parku miniatúr. Zážitky zo zaujímavej prehliadky nepokazilo ani upršané počasie.Výlet pokračoval plavbou na lodi Trajan, kde počas hodinovej plavby žiaci mohli sledovať vodné vtáky a historické zaujímavosti v okolí Sľňavy.
Text a foto : K. Lubjáková
🌞🪅V pondelok po sviatku našich detičiek sme si v ŠKD pre nich pripravili zábavno - športové popoludnie. Bolo veľa hier a zábavy, a aj slniečko nám krásne svietilo 🌞🌞🌞
Foto: K. Šargavá
Deti z 1.B sa vo štvrtok 30.5.2024 ocitli v jahodovom kráľovstve. Veľa sa o jahodách dozvedeli, veľa videli a veľa aj zjedli. Majú krásny zážitok a maminy môžu doma vypekať bublaninu z čerstvo natrhaných jahôd. Ak ich všetky nezjedlia cestou domov 😁
Text a foto : V.Chochlíková
Dňa 29.5. sa žiaci 9.A a 9.B zúčastnili prírodno-geografickej exkurzie v Jánošíkových dierach. So super kondičkou zvládli veľký okruh, prešli 15 km s prevýšením 625 m, trvalo im to 6 hodín. Ich cieľom bol Medzirozsutec. Počas túry obdivovali početné vodopády, tiesňavy, prekonávali mostíky a kovové rebríky. Záver bol náročný, pretože poslednú polhodinu museli zvládnuť v daždi. Viacerí zo žiakov prekonali svoje vlastné fyzické hranice a zvládli to výborne! Odnášajú si krásne a nezabudnuteľné zážitky. ☺️👍
Text : M.Králová + Foto : M.Králová, M.Pipitová, M.Labuda
Dňa 22.5.2024 sa žiaci 5.ročníka zúčastnili náučnej exkurzie, na ktorej sa dozvedeli viac zo života významného vedca, hvezdára, letca a politika Milana Rastislava Štefánika. Prvou zastávkou bola kopaničiarska obec Košariská s rodným domom Štefánika. Pútavá prednáška a expozícia z bádateľských ciest po celom svete nás bližšie oboznámila s jeho túžbami a snami, z ktorých sa mnohé vďaka odvahe a vytrvalosti aj splnili. Druhou zastávkou bola monumentálna Štefánikova mohyla, ktorá sa vypína na temene vrchu Bradlo. V Infobode sme sa naplno ponorili do fascinujúceho výkladu dvoch prednášajúcich, ktorý naplno uchvátil pozornosť žiakov aj učiteľov. Žiaci posilnení horúcou čokoládou, vystúpili na vrch Bradlo, kde sa nám naskytli nádherné výhľady na okolité kopce a doliny. Domov sme sa vrátili bohatší o nové vedomosti a zážitky.
Text : E. Zajacová + Foto : E. Zajacová, L. Kiššová, B. Ondrejková
Posledný deň v škole v prírode žiaci dostali diplomy na pamiatku, vyhodnotili sme najkrajšie udržiavané izby a zablahoželali sme našej spolužiačke Soničke k narodeninám. Potom sme sa hrami rozlúčili s chatou a natešení a spokojní sa vrátili späť k rodičom.
Text: S. Maršálková + Foto: učiteľky
Powered by aSc EduPage